32 255 49 49, 32 444 65 65, Poradnia K: 662 103 011 biuro@cmgraniczna.pl

Koronawirus

Szanowni Pacjenci,
w związku z zagrożeniem rozszerzania się zakażenia wirusem COVID-19 w Centrum Medycznym Graniczna nadal obowiązują poniższe zasady:

 1. Lekarz rodzinny udziela tele-porad. Każdy zdeklarowany u nas pacjent przed przyjściem do Przychodni zobowiązany jest zadzwonić tel. 32 444 65 65.
  Lekarze rodzinni oddzwaniają do wszystkich pacjentów i decydują czy pacjent wymaga wizyty w Przychodni.
 2. Prosimy Państwa o odbieranie ukrytych numerów telefonów, bo często z takich dzwonią nasi lekarze. Zwracamy się szczególnie do tych z Państwa, którzy w danym dniu zapisują się na poradę, a potem nie odbierają telefonów. Utrudnia to pracę naszym lekarzom.
 3. TYLKO Pacjent umówiony przez lekarza zostanie wpuszczony do Przychodni po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie epidemiologicznym. Prosimy o udzielanie prawdziwych informacji podczas przeprowadzanego wywiadu. Nie narażajcie Państwo świadomie naszego zdrowia. Chcemy jak najdłużej służyć Wam pomocą.
 4. Pacjenci wchodzący na teren Przychodni zobowiązani są do wypełnienia ankiety epidemiologicznej, dezynfekcji rąk i prawidłowego stosowania maseczki bądź przyłbicy.
 5. Recepty na leki stale podawane nie wymagają wizyty. Na e-rejestracji istnieje możliwość zamówienia leków stale podawanych. Zachęcamy Państwa do zakładania kont IKP. Posiadanie konta umożliwia otrzymanie powiadomienia o wystawionych e-receptach i kody do ich realizacji.
 6. Na pobranie krwi zgłaszają się tylko pacjenci, dla których wykonanie badań jest niezbędne w procesie terapeutycznym. Zgłoszenie musi być poprzedzone telefonem w godz. 10:00 – 12:00 pod numer: 514 875 019.
  Tylko pacjenci  uprzednio umówieni zostaną wpuszczeni do Przychodni.
 7. Wszyscy pacjenci zapisani na wizytę do specjalisty proszeni są o odbieranie telefonów. Do każdego z Państwa dzwonimy i ustalamy, czy należy przyjść na wizytę.
 8. Przypominamy, że poprzez e-rejestrację można zamówić leki stale podawane, jeżeli z takich Państwo korzystacie. O każdej porze bez wychodzenia z domu.
 9. Realizujemy szczepienia dzieci. W pierwszej kolejności dzieci do 2-go roku życia oraz 5-cio latki. Prosimy rodziców dzieci z tej grupy wiekowej, które mają zaległe szczepienia o kontakt.
 10. Nadal nie działa Poradnia Okulistyczna. Prosimy o wyrozumiałość dla Pań rejestratorek, które odwołują wizytę. Nie wiemy kiedy ona się odbędzie. Jeżeli będziemy znać termin zostaniecie Państwo natychmiast powiadomieni. Wszyscy zostaną przyjęci zgodnie z kolejką oczekujących.
 11. Działa Poradnia Ginekologiczna. Wszystkie pacjentki, które wymagają osobistej wizyty są przyjmowane po uprzednim kontakcie telefonicznym. Prosimy nie pojawiać się bez uprzedniej rozmowy telefonicznej.
 12. Poradnia Leczenia Bólu działa w formie tele-porad i stacjonarnie. Lekarz Poradni wspólnie z pacjentem ustala rodzaj wizyty.
Open