32 255 49 49, 882 129 999, Poradnia K: 662 103 011 info@cmgraniczna.pl

Poradnia Ginekologiczna

Do Poradni Ginekologicznej zapraszamy wszystkie Panie.
W Poradni wykonujemy wszystkie podstawowe badania diagnostyczne, ginekologiczne, cytologiczne, kolposkopowe, badania ultrasonograficzne oraz zabiegi krioterapii zmian chorobowych szyjki macicy i sromu.
Prowadzimy diagnostykę prenatalną, w tym test podwójny z kalkulacją ryzyka wad genetycznych.
Usługi w Poradni Ginekologicznej wykonywane są zarówno bezpłatnie w oparciu o kontrakt z NFZ jak i odpłatnie.

Cytologia

Jeśli jesteś w wieku 25 – 59 lat i w ciągu ostatnich trzech lat nie wykonywałaś cytologii, to zachęcamy Cię do umówienia się na bezpłatne badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Badanie cytologiczne jest najskuteczniejszą metodą profilaktyki raka szyjki macicy.

Cytologia polega na założeniu wziernika do pochwy i pobraniu przez ginekologa lub położną wymazu cytologicznego. Za pomocą specjalnej szczoteczki przenosi się komórki z szyjki macicy na szkiełko i utrwala. Następnie specjalista ocenia znajdujące się w rozmazie komórki oglądając je przez mikroskop. Na badanie należy zgłosić się co najmniej 2 dni po miesiączce. Na 48 godzin przed badaniem nie należy wykonywać płukania pochwy ani używać żadnych leków dopochwowych, a na 24 godziny przed badaniem zrezygnować ze współżycia płciowego. Pobranie wymazu jest niebolesne, bezpieczne i trwa kilka minut.
Badanie cytologiczne wykonujemy również odpłatnie.
Umów się na badanie cytologiczne pod nr tel. 662 103 011.

USG piersi

W Poradni Ginekologicznej wykonujemy USG piersi bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ oraz odpłatnie. Badania wykonuje lek.med. Maria Zieleźnik Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.
Regularne badania profilaktyczne pozwalają na wykrycie nieprawidłowych zmian niewykrywalnych palpacyjnie, a wiadomo, że każdy nowotwór jest uleczalny jeżeli zostanie wykryty odpowiednio wcześnie.
Badanie Usg piersi trwa chwilę, a ratuje życie.
Rejestracja pod nr tel. 662 103 011 lub 32 255 49 49 wewn. 848.

Kolposkopia

Jeśli masz nieprawidłowy wynik badania cytologicznego szyjki macicy, zapraszamy Cię do wykonania rozszerzonej diagnostyki, w postaci badania kolposkopowego. Badanie wykonujemy bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ.
Rejestracja pod nr tel. 662 103 011.

Szczepienia HPV

Do jednej z najbardziej rozpowszechnionych na świecie chorób przenoszonych drogą płciową, należy infekcja wirusem HPV. Jest o tyle groźna, że w badaniach naukowych Profesora zur Hausena nagrodzonych Nagrodą Nobla udowodniono bezpośrednią korealcję między zakażeniem onkogennymi typami wirusa a rakiem szyjki macicy.Do najczęściej występujących typów wirusa należą HPV 16 i 18 występujące u ponad 80% zakażonych kobiet. Rak szyjki macicy to śmiertelnie groźne następstwo infekcji wysokoonkogennymi typami HPV, które w konsekwencji zabija 5 Polek dziennie. Można się przed nim skutecznie bronić korzystając z dobrodziejstw szczepień i cytologii. Trzeba pamiętać, że rak szyjki macicy zagraża kobietom przez okres całego życia, rozwija się w sposób bezobjawowy i podstępny. Wykryty zbyt późno jest przyczyną zgonów żon, matek, partnerek, wyrywa z życia rodzinnego i społecznego pełnowartościowych obywateli – nie zwlekaj zaszczep się i zrób cytologię i ewentualną kolposkopię. Twoje życie jest zbyt cenne. Skorzystaj z usług naszej Poradni Ginekologicznej, gdzie najwyższej klasy specjaliści w profesjonalny sposób doradzą co należy zrobić.
Rejestracja pod nr tel. 662 103 011.

Lekarze przyjmujący w Poradni

lek. med. Roman Spyra
lek. med. Andrzej Etmański
lek. med. Krzysztof Kuberski
lek. med. Anna Heinrich – Kupka
dr nauk med. Anna Cygal
lek. med. Marta Wiśniewska
dr nauk med. Marcin Nylec – tylko badania prenatalne
lek. med. Ewa Snaczke

Cennik
[table id=6 /]